Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

1. TARAFLAR

1.1. Satıcı Bilgileri
Ticari Ünvan        : İdeal Avm Gıda. Hayv. İnş. Turz. Pet. Ürn. Nak. San. Tic. LTD ŞTİ.
Adres                   : Yeniyol Mah. Sepetçi Sok. No:4/b Merkez/Çorum
Telefon                 : 0364 202 00 20
Faks                     : 0364 225 25 34
E-posta                 : info@evimonda.com
Ticaret Sicil No     : 15657
Mersis No             : 0470-0553-6510-0017
Vergi Dairesi         : Çorum VD
Vergi No                : 4700 553 651

1.2. Alıcı Bilgileri
Adı/Ünvan
:
Adres          :
Telefon       :    (Sözleşme içinde ''Alıcı'' olarak nitelendiricektir)
Faks           :
E-posta       :

2. KONU
Alıcının, satıcı’ya ait www.evimonda.com internet sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiği, bu metinde özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler.

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
3.1. Ürünlerin adı, temel özellikleri (türü, miktarı, marka/modeli, rengi) tüm vergiler dahil peşin satış bedeli www.evimonda.com internet sitesinde yayınlanmaktadır.
3.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir.

4. GEÇERLİLİK SÜRESİ
Belirtilen fiyatlar, sözleşme taraflarca ifa veya feshedilene kadar geçerlidir.

5. ÖDEMELER VE TESLİMAT

Alıcı, mevcut kartı ile veya taksitle alışveriş yapması durumunda tercih ettiği taksitlendirme biçimi geçerlidir. Alıcı, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.
Alıcı, ödeme işlemini tamamladıktan sonra vermiş olduğu sipariş, en kısa sürede hazırlanıp anlaşmalı kargo şirketi ile gönderilecektir.

Satıcı, bu metinde ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve belgeleri ile teslim edilmesinden sorumludur.

Alıcı, teslimat esnasında adresinde bulunmaması durumunda evimonda yükümlülüğünü yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Alıcı'nın ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması veya kargonun evimonda'ya geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de Alıcı'ya aittir. 

Ayrıca ürün farklı bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden evimonda sorumlu tutulamaz.

6. GARANTİ VE MONTAJ
6.1. Alıcı satın aldığı (ürünü gerekmesi halinde) montajını kendisinin yapacağını ve bu montaj sırasında ürünün zarar görmesi halinde bu zarardan kendisinin sorumlu olacağını kabul etmektedir.
6.2. Sözleşme konusu ürünlerin (cayma hakkı süresi geçtikten sonra) arızalanması veya üründe açık veya gizli ayıpların ortaya çıkması halinde ürünler, yetkilisi servislere gönderilecektir.

7. CAYMA HAKKI
Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmetin kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içinde cayma hakkını kullanabilir.
İade bildirimi evimonda müşteri hizmetlerine telefon 0364 202 00 20 veya info@evimonda.com e-posta yoluya yapılması gerekmektedir.
İade edilen ürünler orjinal paketiyle varsa ürün ile birlikte verilen hediyeler eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
Satın almış olduğunuz ürünler anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile ücretsiz olarak iade edilebilir/gönderilebilir.
Başka bir kargo firması tercih edilmesi durumunda kargo ücreti alıcı tarafından karşılanır.
İade işleminin onaylanmasından sonra kredi kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır.
Bankanız kredi kartı iadelerini aynı ekstre döneminde hesabınıza yansıtmayabilir.
Bu durumda Alıcı’nın bankasının kredi kartı servisini araması gerekmektedir.
Alıcı’nın siparişi ile ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartına iade edilmektedir.
Taksitli satışlarda yapılan iadeler Alıcı’nın Bankası tarafından kredi kartına her ay artı bakiye olarak yansıtılmaktadır.
Alıcı’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Alıcı, kusuru oranında Satıcı’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. 
Alıcı, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

8. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

ALICI’nın istekleri veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan ALICI tarafından açılmış, hasar görmüş ürünlerin iadesi Mesafeli Satış Sözleşmeleri Hakkında Yönetmelik gereği mümkün değildir.

9. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

10. YETKİLİ MAHKEME
İş bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca her yıl Aralık ayında ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Satıcının yerleşim yerindeki Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.